کارتریج طرح چیست؟

 

کارتریج طرح چیست؟ کارتریج اورجینال چیست؟

تفاوت کارتریج طرح با اورجینال چیست؟

چرا کارتریح طرح تولید می‌شود؟

   

   

در ابتدا باید بگوییم منظور از کارتریج اورجینال همان کارتریج اصل است که توسط شرکت تولیدکننده پرینتر ساخته شده‌است.
  

کارتریج طرح چیست؟

 منظور از کارتریج طرح همان (کارتریج طرح اصلی) است و یعنی این که شکل و شمایل آن مانند نمونه اصلی است. باید دانست که در بازار داخلی عمدتاً به کارتریج غیر اورجینال، کارتریج طرح گفته می‌شود. فارغ از این که این کارتریج‌ها، چه مراحلی را برای ساخت و یا استفاده دوباره طی کرده باشند.
   

چرا کارتریح طرح تولید می‌شود؟

ویژگی مثبت و البته بسایر مهم کارتریج طرح خوب ، کیفیت قابل قبول در برابر قیمت بسیار پایین آن است و همین موضوع سبب شده تا مشتریان بسیاری را در بازار داخلی با خود همراه کند. بسته به نوع شرکت تولید کننده یا واردکننده ، کارتریج طرح خوب تقریبا می‌تواند در حد یک کارتریج اورجینال هم کار کند. ولی اگر از مواد اولیه غیرمرغوب تولید و بدرستی مونتاژ نشده باشد، می‌تواند بارها بدتر از کارتریج اورجینال باشد. در ادامه با بررسی تفاوت کارتریج طرح و اورجینال می‌توانید انتخاب خوبی در خرید کارتریج داشته باشید.
  

بررسی کوتاه در تفاوت کارتریج طرح و اورجینال

نقاط قوت کارتریج اورجینال: متن چاپ شده با کارتریج اصل از کیفیت بالایی برخوردار است. صفحات چاپ شده با کارتریج اورجینال معمولاً بیشتر از کارتریج طرح است و قابلیت شارژ کارتریج اورجینال بیشتر از کارتریج طرح می‌باشد.
نقاط قوت کارتریج طرح خوب: صرفه اقتصادی به خاطر کیفیت قابل قبول و قیمت ارزان. فرض کنید پرینتری با قیمت مثلاً 500-400 هزار تومان بخرید و بعد برای آن کارتریج اصل با قیمت تقریباً 250 هزار تومان تهیه کنید. یعنی تقریباً باید 50 درصد قیمت یک پرینتر آکبند را هزینه خرید کارتریج کنید. واضح است که صرفه اقتصادی ندارد. برای مقایسه قیمت کافی است تا قیمت کارتریج طرح و اورجینال را در سایت کالاسود مشاهده کنید.
همچنین کارتریج طرح فروشگاه اینترنتی کالاسود دارای 6 ماه ضمانت از زمان فروش است. اما کارتریج‌های اورجینال فقط ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی دارند.

کارتریج اورجینال بخرم یا کارتریج طرح ؟

چه چیزی برای شما مهم است؟

ببینید در کار شما کیفیت عالی چاپ مهمتر است یا صرفه اقتصادی و هزینه کمتر؟!

برای اکثر دفاتر و مشاغل، مدارس و دانش آموزان، دانشجویان، چاپ پیش نویس و کارهایی که به کیفیت بالا نیاز ندارد، استفاده از کارتریج طرح پیشنهاد می‌شود.

شکی نیست که کارتریج اورجینال، بهترین مورد برای افرادی است که دنبال چاپ کیفیت بالا هستند.

   

    

 

برای آگاهی بیشتر در مورد کارتریج طرح و کارتریج اورجینال مطالب زیر را مطالعه کنید.

  آشنایی با انواع مختلف کارتریج

نگاهی به داخل کارتریج اصلی hp (کارتریج تونر hp)

ضمانت نامه کارتریج طرح فروشگاه اینترنتی کالاسود

 

    

نوشته شده توسط amir hossein.M 2017/06/04 19:27:22 0 نظرات وبلاگ کارتریج,

ارسال یک نظر