چگونه می توان لپ تاپ را برای پرینت وایرلس تنظیم کرد؟

   

پرینت وایرلس با لپ تاپ

آموزش پرینت کردن از طریق شبکه

آموزش به اشتراک گذاشتن پرینتر در شبکه - برای کامپیوترهای با سیستم عامل ویندوز

آموزش به اشتراک گذاشتن پرینتر در شبکه - برای کامپیوترهای مکینتاش (مک)

   

  

از آنجایی که بیشتر پرینترهای کنونی از شبکه وایرلس پشتیبانی می‌کنند، بنابراین پرینت وایرلس ساده تر از هر زمان دیگری شده است. اگر بتوان پرینتر را بطور مستقیم به شبکه متصل کرد، به راحتی می توان از سیستم عامل های ویندوز و مک با آن پرینت کرد، همچنین اگر پرینتر شبکه در اختیار نداشته باشید، بازهم می‌توانید با نصب آن روی یک کامپیوتری که به شبکه متصل است، آن را با دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارید.
  

تنظیم لپ تاپ برای پرینت وایرلس

پیش از شروع

تنظیم لپ تاپ برای پرینت وایرلس - پیش از شروع به کار -  https://kalasood.com/pavblog/blogs

1.  ابتدا پرینتر خود را چک کنید. اگر می خواهید بطور وایرلس از لپتاپ خود پرینت بگیرید، دو انتخاب هنگام راه اندازی پرینتر خود دارید: یا می توانید از پرینترهای شبکه استفاده کنید و آنها را بطور مستقیم به شبکه خانگی خود متصل کنید، و یا پرینتری را که به دیگر کامپیوتر متصل به شبکه وصل است را به اشتراک بگذارید. انتخاب شما به نوع درگاه هایی که پرینترتان از آن پشتیبانی می کند و همچنین تنظیمات شبکه خانگیتان وابسته است.
•  بیشتر پرینتر های مدرن بطور مستقیم به شبکه های وایرلس متصل خواهند شد. اما برخی پرینتر های شبکه تنها با کابل اترنت به شبکه متصل می شوند. همچنین بعضی از پرینتر های قدیمی تر هم برای اتصال به شبکه، می توانند با کابل USB به کامپیوتر متصل شده و سپس با شبکه از طریق کامپیوتر در ارتباط باشند.

تنظیم لپ تاپ برای پرینت وایرلس - پیش از شروع به کار2 -  https://kalasood.com/pavblog/blogs

2.  شبکه و نیاز های خود را بررسی کنید. پرینترهایی که بطور مستقیم به شبکه متصل می شوند، براحتی می توانند با استفاده از سیستم عامل های ویندوز و مک بکارگرفته شوند. اما پرینترهایی که ابتدا به کامپویتر متصل می گردند و سپس در سیستم به اشتراک گذاشته می شوند، با کامپیوترهایی با همان سیستم عامل می توانند براحتی مورد استفاده قرار بگیرند (ویندوز به ویندوز و مک به مک)، که البته نیازمند تنظمات خاصی نیز می باشد. این تنظیمات در این قسمت قرار داده شده است: چگونه می توان یک پرینتر شبکه را نصب کرد.
•  نصب مستقیم پرینتر در شبکه اگر ممکن باشد، گزینه مناسب تری است. نه تنها با استفاده از این روش اتصال راحت تر می باشد، بلکه همچنین بدین صورت می توان از پرینتر بطور مداوم استفاده کرد و دیگر برای اتصال به آن لازم نیست تا کامپیوتر مادری که پرینتر بر آن نصب شده هم روشن بماند.
 

روش اول: پرینت با استفاده از پرینترهای شبکه

پرینت با استفاده از پرینترهای شبکه - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

1.  پرینتر خود را به شبکه خانگیتان متصل کنید. روش این کار در پرینتر های مختلف متفاوت خواهد بود.
•  اگر پرینتر شما با استفاده از کابل اترنت به شبکه متصل می شود، پورت اترنت پرینتر خود را به روتر یا سوییچ شبکه متصل کنید. این تمام کاری است که باید در مورد پرینترهای این چنینی انجام دهید.
•  اگر پرینتر شما با استفاده از وایرلس به شبکه متصل می شود، شما با استفاده از صفحه نمایش پرینتر خود می توانید آن را برای اتصال به شبکه وایرلس مهیا کنید. در ابتدا باید نام شبکه (wireless SSID) و رمز آن را وارد کنید. روش دقیق ادامه کار بسته انواع پرینترها متفاوت می باشد و بهتر است برای ادامه کار به دستورالعمل پرینتر خود مراجعه کنید.

پرینت با استفاده از پرینترهای شبکه -مرحله1 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

2.  به پرینتر شبکه متصل شوید (ویندوز). یکبار که پرینتر روی شبکه نصب شود، شما می توانید با استفاده از لپ تاپ به آن متصل گردید. این دستور العمل برای تمام نسخه های ویندوز یکسان می باشد.
•  کنترل پنل ویدوز را باز کنید. هم می توانید با استفاده از منوی استارت آن را بیابید و هم در ویندوز 8 با فشردن  می توانید کنترل پنل را باز نمایید.
•  گزینه "Devices and Printers"  یا  "View devices and printers"بزنید.
•  کلید Add a Printer را فشار دهید.
•  گزینه "Add a network, wireless or Bluetooth printer" را بزنید. در ویدوز 8 لازم نیست چنین چیزی را بزنید.
•  نام پرینترتان را از لیست پرینترهای موجود انتخاب کنید. دستورات نصب درایور که بطور اتوماتیک ظاهر می شود را دنبال کنید. اگر ویندوزتان بطور اتوماتیک نتوانست درایور صحیح را پیدا کند، شما می توانید درایور صحیح آن را از سایت شرکت تولید کننده دانلود نمایید.

پرینت با استفاده از پرینترهای شبکه -مرحله2 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

3.  به پرینتر شبکه متصل شوید (مک). یکبار که پرینتر روی شبکه نصب شود، شما می توانید با استفاده از لپ تاپ به آن متصل گردید. این دستور العمل برای تمام نسخه های OS X یکسان می باشد. توجه کنید که پرینتر شبکه شما باید از AirPrint یا Bonjour  (تقریبا تمامی پرینترهای مدرن این گونه هستند) پشتیبانی کند.
•  روی کلید اپل منو کلیک کنید و گزینه System Preferences را انتخاب کنید.
•  گزینه Print & Scan را از منوی فوق انتخاب کنید.
•  روی علامت + انتهای لیست پرینترهای نصب شده کلیک کرده و آن را نگه دارید.
•  نام پرینتر خود را از لیست پرینترهای در دسترس انتخاب کنید. اگر نام پرینترتان وجود ندارد، شما می توانید برنامه آن را از سایت تولید کننده دانلود نمایید.
•  اگر کلید Downlod & Install ظاهر شد، روی آن کلیک کنید. OS X معمولا بیشتر نرم افزارهای پرینتر ها را درخود دارد اما پرینتر شما در برخی مواقع ممکن است نیازمند برنامه های اضافه تری باشد که باید دانلود گردد.

پرینت با استفاده از پرینترهای شبکه -مرحله3 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

4.  حال می توانید از پرینتر جدیدی که نصب نموده اید، استفاده کنید. یک بار که پرینتر شبکه به سیستم عامل شما متصل گردد، شما می توانید درست مانند پرینتری که بطور مسقیم به لپتاپتان متصل باشد، از آن استفاده نمایید. در هر برنامه ای که هستید، قسمت پرینت را کلیک کرده و نام پرینتر شبکه خود را از لیست آن انتخاب نمایید.
    

روش دوم: به اشتراک گذاشتن پرینتر در کامپیوتر های ویندوزی  

به اشتراک گذاشتن پرینتر در کامپیوتر های ویندوزی - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

1.  در ابتدا پرینتر را روی کامپیوتری که قرار است آن را به اشتراک بگذارد، نصب نمایید. از آنجایی که هر زمان شما بخواهید از پرینتر استفاده نمایید، به کامپیوتر احتیاج دارید، بنابراین باید آن روی یک کامپیوتر رومیزی نصب کنید که همیشه بتوانید آن را روشن بگذارید.
•  بیشتر پرینترها با پس از اتصال کابل USB آن ها به کامپیوتر، بطور خودکار نصب می گردد. اما چنانچه نصب پرینتر شما با مشکل مواجه گردید، به دستورالعمل آن مراجعه نمایید.

به اشتراک گذاشتن پرینتر در کامپیوتر های ویندوزی -مرحله1 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

2.  یک گروه خانگی بسازید (در ویدوز 7 و نسخه های پس از آن). اگر تمام کامپیوتر هایی که از آن استفاده می کنید، دارای ویدوز 7 و نسخه های بعدی آن باشند، شما با استفاده از ویژگی های گروه خانگی خود، براحتی می توانید پرینترتان را به اشتراک بگذارید. همچنین اگر از ویندوز های ویستا یا XP استفاده می کنید، از مرحله 5 شروع کنید.
•  روی کامپیوتری که پرینتر را به اشتراک گذاشته است، یک گروه خانگی بسازید. از منوی کنترل پنل، منوی HomeGroup را انتخاب کنید و با کلیک روی آن شروع به تنظیم آن نمایید.
•  با دنبال کردن دستورالعمل زیر تنظیمات گروه خانگی را تکمیل نمایید. هنگامی که از شما در مورد وضعیت به اشتراک گذاری Printers & Devices سوال می شود، مطمئن شوید که در حالت Shared تنظیم شده باشد.
•  پسورد ظاهر شده را کپی نمایید.

به اشتراک گذاشتن پرینتر در کامپیوتر های ویندوزی -مرحله2 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

3.  در لپتاپ خود به گروه خانگیتان متصل گردید. حال که گروه خانگی شما فعال شده است، شما با استفاده از لپتاپ براحتی می توانید به آن متصل گردید.
•  از منوی کنترل پنل لپتاپ، منوی HomeGroup  را انتخاب کنید.
•  روی Join now کلیک کرده و رمز گروه خانگیتان را وارد کنید.
•  با ادامه دستور العمل ها تنظیمات اتصال به گروه خانگیتان را به پایان برسانید.

به اشتراک گذاشتن پرینتر در کامپیوتر های ویندوزی -مرحله3 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

4.  با استفاده از پرینتر به اشتراک گذاشته شده پرینت نمایید. حالا لپتاب شما با استفاده از گروه خانگی که ساخته اید، به پرینتر متصل شده است و همانطور که می توانید پرینتری را که مستقیما به لپتاپتان وصل شده انتخاب کنید، پرینتر به اشتراک گذاشته را هم می توانید انتخاب کنید. البته ابتدا مطمئن گردید که کامپیوتری که پرینتر را به اشتراک گذاشته است، روشن باشد.
•  در هر برنامه ای که هستید، قسمت پرینت را کلیک کرده و نام پرینتر شبکه خود را از لیست آن انتخاب نمایید و اسنادتان را چاپ کنید.
•  مراحل بعدی مخصوص کسانی است که نمی توانند از گروه های خانگی استفاده نمایند.

به اشتراک گذاشتن پرینتر در کامپیوتر های ویندوزی -مرحله4 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

5.  چنانچه نمی توانید از گروه خانگی استفاده کنید، بطور دستی دستگاه های اشتراکی را فعال نمایید. اگر هرکدام از کامپیوتر هایی که به شبکه متصلند دارای ویندوز ویستا و یا ورژن های پایین تری می باشند، شما باید از این روش استفاده کنید.
•  در کامپیوتری که به پرینتر متصل است، منوی کنترل پنل را بازکرده و گزینه هایNetwork and Sharing Center"  یا "Network and Internet" را انتخاب کنید.
•  روی Change advanced sharing settings کلیک کنید و سپس تنظیمات شبکه Private را باز کنید.
•  گزینه Turn on file and printer sharing را انتخاب نمایید و سپس کلید Save changes را فشار دهید.
•  به منوی کنترل پنل بازگردید و گزینه های "Devices and Printers"  یا "View devices and printers" را انتخاب کنید.
•  روی پرینتری که به اشتراک گذاشته اید راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Printer properties را انتخاب کنید.
•  روی تب Sharing کلیک کرده و باکس Share this printer را تیک کنید.

به اشتراک گذاشتن پرینتر در کامپیوتر های ویندوزی -مرحله5 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

6.  پرینتر به اشتراک گذاری شده را روی لپتاپ خود نصب نمایید. در حال حاضر شما توانسته اید پرینتر را به اشتراک بگذارید اما برای اینکه بتوانید در لپتاپتان از آن استفاده کنید، باید پرینتر روی آن هم نصب کنید.
•  در منوی کنترل پنل گزینه "Devices and Printers"  یا  "View devices and printers" را انتخاب کنید.
•  روی Add a printer  کلیک کنید.
•  گزینه "Add a network, wireless or Bluetooth printer" را انتخاب کنید. کسانی که از ویندوز 8 یا ورژن های بعد از آن استفاده می کنند، لازم نیست این کار را انجام دهند.
•  نام پرینتری که به اشتراک گذاشته اید را از لیس پرینترهای در دسترس انتخاب کنید. سپس مراحل لازم را برای نصب درایور آن انجام دهید. اگر ویندوزتان نتوانست بطور اتوماتیک درایور صحیح را پیدا کند، شما می توانید آن را از سایت شرکت تولید کننده دانلود کنید.

  

روش سوم: به اشتراک گذاشتن پرینتر بین کامپیوترهای مک

به اشتراک گذاشتن پرینتر بین کامپیوترهای مک - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

1.  در ابتدا پرینتر خود را روی کامپیوتری که قرار است آن را به اشتراک بگذارد، نصب کنید. از آنجایی که دیگر سیستم ها برای استفاده از پرینتر باید به این کامپیوتر  متصل گردند، بنابراین سعی کنید آن را روی سیستمی نصب کنید که مدت زمان بیشتری روشن باشد.
•  برای نصب پرینتر روی سیستم های مک معمولا با اتصال کابل USB پرینتر به کامپیوتر، همه چیز بطور اتوماتیک نصب می گردد.

به اشتراک گذاشتن پرینتر بین کامپیوترهای مک -مرحله1 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

2.  روی کامپیوتری که پرینتر روی آن نصب شده است، اشتراک گذاری پرینتر را فعال نمایید. هنگامی که پرینتر خود را نصب کردید، یکبار باید در تنظیمات، به اشتراک گذاری آن را فعال نمایید تا دیگر سیستم ها هم بتوانند به آن متصل گردند.
•  روی اپل منو کلیک کرده و گزینه System Preferences را انتخاب کنید.
•  روی گزینه Sharing کلیک نمایید.
•  برای فعال کردن به اشتراک گذاری پرینتر، گزینه Printer Sharing ر انتخاب کنید.

به اشتراک گذاشتن پرینتر بین کامپیوترهای مک -مرحله2 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

3.  پرینتر را به اشتراک بگذارید. با فعال کردن به اشتراک گذاری پرینتر، سپس باید نام پرینتر نصب شده را انتخاب و آن را به اشتراک بگذارید.

به اشتراک گذاشتن پرینتر بین کامپیوترهای مک -مرحله3 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

4.  حال که پرینتر در دسترس می باشد، نوبت به آن رسیده که با لپ تاپ خود به پرینتر به اشتراک گذاری شده متصل گردید. به یاد داشته باشید که تنها با سیستم های مک می توانید به آن متصل گردید.
•  روی اپل منو کلیک کرده و گزینه System Preferences ر انتخاب کنید.
•  گزینه Print & Scan را انتخاب کنید.
•  روی علامت + کلیک کنید و آن را نگه دارید و سپس پرینتری را که به اشتراک گذاشتید، انتخاب کنید.
•  اگر کلید Download & Install ظاهرشد، روی آن کلیک کنید. OS X معمولا بیشتر نرم افزارهای پرینتر ها را درخود دارد اما پرینتر شما در برخی مواقع ممکن است نیازمند برنامه های اضافه تری باشد که باید دانلود گردد.

به اشتراک گذاشتن پرینتر بین کامپیوترهای مک -مرحله4 - مقاله کامل در وبلاگ کارتریج kalasood

5.  حال می توانید با استفاده از پرینتر به اشتراک گذاشته شده، پرینت نمایید. پس از اینکه یکبار پرینتر برای لپتاپ تعریف شد، شما می توانید بطور مستقیم از لپتاپتان پرینت نمایید. البته باید ابتدا مطمئن گردید که سیستمی که پرینتر به آن متصل است، روشن باشد.
•  در هر برنامه ای که هستید، شما می توانید با دستور پرینت و انتخاب پرینتر مورد نظر، اسنادتان را چاپ نمایید.

 

 

 

فروش کارتریج hp در فروشگاه اینترنتی کالاسود
فروش انواع کارتریج تونر(برای پرینترهای لیزری) و کارتریج جوهر(برای پرینترهای جوهرافشان)
   

کارتریج HP 35A کارتریج HP 15A کارتریج HP 13A کارتریج HP 12A کارتریج HP 05A
کارتریج HP 79A کارتریج HP 78A کارتریج HP 53A کارتریج HP 49A کارتریج HP 36A
  کارتریج HP 92A کارتریج HP 85A کارتریج HP 83A کارتریج HP 80A

      

نوشته شده توسط mohammad reza.M 2018/12/21 17:27:49 2 نظرات وبلاگ پرینتر,

2 نظرات

amir:
2019/06/22 10:29:55, 10:29:55 AM
پاسخ

سلام مطلب خوبی بود

اچ پی گالری:
2019/06/25 13:08:23, 01:08:23 PM
پاسخ

با تشکر

ارسال یک نظر